
Odszkodowania Warszawa
Dochodzenie odszkodowania
Nasza Kancelaria prawna zajmuje się dochodzeniem odszkodowań. Oferujemy dochodzenie odszkodowań wynikających ze stosunku cywilnoprawnego, jak również mających swoje źródło w czynie niedozwolonym. Zapewniamy pomoc prawną w uzyskaniu odszkodowania oraz zadośćuczynienia za szkody wyrządzone na osobie (np. śmierć osoby bliskiej, ciężki uszczerbek na zdrowiu).
3.232.025,18 zł
to wartość przedmiotu sporu, w którym reprezentujemy jednego z naszych klientów
Transparentne warunki współpracy
Jasne zasady, brak ukrytych kosztów, stały kontakt na każdym etapie walki o odszkodowanie.
Dedykowany prawnik
Stały, bezpośredni kontakt z prawnikiem od odszkodowań, który będzie prowadził Twoją sprawę o uzyskanie odszkodowania.
Powalcz o odszkodowanie
Pomożemy Ci w dochodzeniu między innymi, takich odszkodowań jak:
- odszkodowania komunikacyjne
- odszkodowanie za wypadek w pracy
- odszkodowanie za błędy medyczne
- odszkodowanie za naruszenie dóbr osobistych
- odszkodowania za szkody rolnicze
- z innych tytułów (np. odszkodowanie za zalanie mieszkania)
Nasza Kancelaria prawna może pomóc Państwu w dochodzeniu odszkodowań za poniesione szkody m.in. w związku z kradzieżą, pożarem bądź powodzią. Oferujemy dochodzenie odszkodowań w szczególności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy, jak również rekompensaty pieniężnej z tytułu utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia np. wskutek kradzieży bądź pożaru.
W przypadku kradzieży bądź zniszczenia przewożonych towarów adwokat bądź radca prawny z naszej Kancelarii pomoże Państwu w dochodzeniu odszkodowania z OC przewoźnika. Oferujemy również dochodzenie odszkodowań od przedsiębiorstw przesyłowych za bezumowne korzystanie z działek w związku z wybudowaniem na nich linii energetycznych. Nasza Kancelaria może wesprzeć Państwa w dochodzeniu odszkodowania z OC rolników za szkody powstałe w związku z posiadaniem przez rolnika gospodarstwa rolnego. Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią osoby poszkodowane chcące uzyskać odszkodowanie.
Nasza Kancelaria prawna ma biuro w mieście Warszawa (ul. Złota 59). Reprezentujemy Klientów przed wszystkimi sądami w Warszawie, ale działamy też na terenie całego kraju.
Skontaktuj się z nami i uzyskaj wsparcie w procesie dochodzenia odszkodowania.
Odszkodowania — najczęstsze pytania
Kiedy mogę ubiegać się o odszkodowanie?
Odszkodowania przysługują osobom, które doznały szkody m.in. w wyniku czynu niedozwolonego (np. wypadek komunikacyjny), niewykonania umowy albo niezgodnego z prawem działania przy wykonywaniu władzy publicznej. Każda sprawa jest inna, dlatego warto skonsultować się z radcą prawnym bądź adwokatem, który oceni szanse na uzyskanie odszkodowania.
Czy mogę dochodzić odszkodowania, jeśli ubezpieczyciel zaniżył wypłatę z OC sprawcy?
Tak – nasza Kancelaria prawna wspiera klientów w sprawach o zaniżone odszkodowanie z OC, analizując dokumentację, w tym kosztorysy naprawy samochodu. Możemy reprezentować Cię zarówno w postępowaniu przedsądowym, jak i sądowym.
Jakie dokumenty są potrzebne, aby rozpocząć sprawę o odszkodowanie?
W zależności od rodzaju sprawy (wypadek komunikacyjny, błąd medyczny, wypadek przy pracy), potrzebne mogą być m.in. zaświadczenie o zdarzeniu drogowym, dokumentacja medyczna, protokół powypadkowy, korespondencja z ubezpieczycielem oraz dowody poniesionych kosztów. Nasza Kancelaria prawna doradza klientom jakie dowody należy zgromadzić, aby uzyskać możliwie najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Ile czasu mam na złożenie roszczenia o odszkodowanie?
Terminy przedawnienia roszczeń różnią się w zależności od rodzaju sprawy. Dla roszczeń wynikających z czynów niedozwolonych termin przedawnienia wynosi 3 lata od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia.
Nienależyte wykonanie umowy — na czym polega?
Odszkodowanie można uzyskać w przypadku niewykonania umowy przez drugą stronę (np. brak świadczenia usług telekomunikacyjnych) bądź jej nienależytego wykonania (np. wystąpienie wad w wybudowanym czy wyremontowanym budynku/lokalu). Warto wskazać, iż dłużnik jest odpowiedzialny zarówno za własne działanie (bądź zaniechanie) oraz za działania osób z nim współpracujących przy wykonaniu zobowiązania. Szczególną okolicznością wystąpienia nienależytego wykonania umowy jest dopuszczenie się zwłoki w jej wykonaniu. W takiej sytuacji wierzyciel obok żądania wykonania umowy może żądać odszkodowania za wyrządzoną mu szkodę powstałą w wyniku nieterminowego działania dłużnika.
Przepisy kodeksu cywilnego różnicują odpowiedzialność za rzeczy oznaczone co do tożsamości (np. samochód osobowy o szczegółowo określonych numerach VIN) oraz co do gatunku (np. telefony komórkowe – bez wskazywania konkretnych egzemplarzy). W przypadku, gdyby doszło do utraty rzeczy oznaczonej co do tożsamości dłużnik odpowiedzialny jest za jej utratę bądź uszkodzenie, zaś w odniesieniu do rzeczy oznaczonych co do gatunku wierzyciel może nabyć na jego koszt taką samą ilość rzeczy bądź żądać zapłaty ich wartości.
Roszczenie odszkodowawcze ma charakter zastępczy (w przypadku niewykonania umowy) bądź uzupełniający (w przypadku nienależytego wykonania umowy). Odszkodowania można dochodzić zarówno w razie niemożności świadczenia, jak również gdy świadczenie to utraciło dla wierzyciela znaczenie – na skutek zwłoki dłużnika.
Aby doszło do orzeczenia odszkodowania na rzecz wierzyciela muszą zaistnieć trzy przesłanki:
- niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania;
- szkoda;
- związek przyczynowy między działaniem lub zaniechaniem dłużnika a powstaniem szkody.
Wierzyciel musi te trzy okoliczności udowodnić na drodze postępowania sądowego. Warto wskazać, iż szkoda może mieć charakter materialny (np. utracony zarobek, koszty poniesione celem zawarcia umowy), jak również niematerialny (np. utrata dobrego imienia). Trzecim elementem, jaki musi zaistnieć, aby doszło do wypłaty odszkodowania jest istnienie normalnego związku przyczynowego między niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem zobowiązania a szkodą. Zgodnie z orzecznictwem ocena czy związek ten wystąpił winna być oparta na wszelkich okolicznościach sprawy. Nadto, powinna ona wynikać z zasad doświadczenia życiowego oraz wiedzy specjalnej — jeżeli taka jest wymagana (dowód z opinii biegłego).
Szkoda wyrządzona przez organ publiczny — kiedy ma miejsce?
Szczególną okolicznością, kiedy można żądać odszkodowania jest wyrządzenie szkody przez organ publiczny. W takiej sytuacji odpowiedzialność ponosi Skarb Państwa, jednostka samorządu terytorialnego wykonujące władze publiczną z mocy prawa. Jeżeli szkoda została wyrządzona przez inny podmiot działający w ramach upoważnienia ustawowego, to on również odpowiadać będzie za swoje działania związane z wykonywaniem przez niego władzy publicznej.
Należy jednak zwrócić uwagę, iż jeśli władza publiczna była wykonywana na mocy porozumienia, to zarówno podmiot ją wykonujący jak również podmiot zlecający będą ponosić odpowiedzialność. W takiej sytuacji odpowiedzialność obydwu podmiotów będzie miała charakter odpowiedzialności solidarnej. Źródłem szkody może być również wydanie aktu normatywnego. W przypadku stwierdzeniu jego niezgodności Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub ustawą na mocy orzeczenia sądowego, osoby poszkodowane mogą żądać odszkodowania za jej wyrządzenie.
Innymi źródłami szkody, gdzie odpowiedzialność ponosić będzie Skarb Państwa są:
- wydanie prawomocnego orzeczenia lub decyzji w przypadku stwierdzenia ich niezgodności z prawem;
- niewydanie orzeczenia lub decyzji, mimo ciążącego na organie obowiązku jego wydania;
- niewydanie aktu normatywnego – okoliczność tę stwierdza sąd rozpoznający sprawę odszkodowawczą;
- wykonywanie zgodne z prawem władzy publicznej powodujące powstanie szkody na osobie (uprawniony może żądać w tym przypadku wypłaty odszkodowania oraz zadośćuczynienia za poniesioną krzywdę).
Adwokat odszkodowania Warszawa
Nasza Kancelaria prawna pomaga osobom poszkodowanym przede wszystkim z terenu Warszawy i jej okolic. Doradzamy w sprawach, w których klienci doznali szkód spowodowanych zarówno zdarzeniami komunikacyjnymi (np. w efekcie wypadku samochodowego), jak również mającymi swe źródło w innych umyślnych lub nieumyślnych działaniach osób trzecich (np. błędy medyczne, delikty organów państwowych). Adwokat bądź radca prawny z naszej Kancelarii może również pomóc Państwu w sporządzeniu porozumienia mającego na celu ugodowe zakończenie sporu pomiędzy stronami. Kancelarię odnajdą Państwo w samym centrum Warszawy przy ul. Złotej 59, 00–120 Warszawa, tel. +48 723 836 55.