Jeżeli szukają Państwo Kancelarii, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu prawa rodzinnego (np. m. in. w sprawach takich jak: rozwód, ustalenie kontaktów z dzieckiem, alimenty, podział majątku itp.) to mogą Państwo skorzystać z szerokiej oferty naszej Kancelarii. Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni mieści się w samym centrum Warszawy przy ul. Złotej 59, 00–120 Warszawa (Kancelaria Prawna Warszawa). Dogodna lokalizacja sprawia, iż z usług naszej Kancelarii korzystają zarówno osoby z samej Warszawy, jak również z całego województwa mazowieckiego.Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni sporządza w szczególności pisma procesowe takie jak: pozew rozwodowy, pozew o alimenty, wniosek o ustalenie kontaktów, wniosek o podział majątku po rozwodzie, wniosek o ustalenie ojcostwa. Doradzamy rozwodzącym się małżonkom, będącym jednocześnie kredytobiorcami w kwestiach dotyczących podziału długów (więcej „Rozwód a kredyt”). Dążymy do tego, aby interesy naszych klientów były objęte ochroną już od momentu zainicjowania postępowania.
Ponadto wskazujemy różnice pomiędzy instytucjami prawnymi takimi jak: rozwód i separacja celem dokonania przez klientów świadomego i optymalnego wyboru dla klienta najlepszego z rozwiązań (więcej: „Rozwód a separacja”).
Dążymy do zawarcia porozumień między małżonkami, jeżeli jest chociaż cień szansy na jego zawarcie. Dzięki temu rozwód za porozumieniem stron można uzyskać w stosunkowo krótkim czasie, co jest szczególnie ważne, gdy małżonkowie posiadają małoletnie dzieci (więcej „Dzieci a rozwód”). Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni sporządza pisemne porozumienia małżonków, których zakresem mogą być objęte takie kwestie jak: sposób wykonywania władzy rodzicielskiej przez obydwoje rodziców, utrzymywanie kontaktów z dzieckiem, wysokość alimentów czy podział majątku wspólnego.
Przesłanki rozwodu
Przesłanki rozwodu określone w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym można podzielić na dwie grupy:
- przesłanki, które muszą wystąpić, aby orzeczenie rozwodu było w ogóle możliwe (trwałość i zupełność rozkładu pożycia małżeńskiego);
- przesłanki, których wystąpienie czyni niemożliwym orzeczenie rozwodu: sprzeczność z zasadami współżycia społecznego, dobro wspólnych małoletnich dzieci stron bądź wina małżonka żądającego rozwodu (gdy rozwodu żąda małżonek wyłącznie winny rozpadu małżeństwa, zaś drugi z małżonków sprzeciwia się rozwodowi).
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami umieszczonymi na stronie naszej Kancelarii, w których wyjaśniamy m.in. jak należy rozumieć pojęcia zupełności i trwałości w rozkładzie pożycia małżeńskiego oraz szczegółowo objaśniamy wszystkie przesłanki rozwodu (więcej „Przesłanki rozwodu”).
Wina w rozkładzie małżeństwa
Warto wskazać, iż w wyroku rozwodowym nie zawsze musi zostać wskazana osoba winna jego rozpadowi. Orzeczenie rozwodu może bowiem nie zawierać takiego postanowienia (więcej „Rozwód bez orzekania o winie”). To czy orzeczenie o winie znajdzie się w wyroku rozwodowym bądź nie, wywiera skutki w sferze praw i obowiązków małżonków (więcej „Rozwód z orzeczeniem o winie konsekwencje”).
Sprawa rozwodowa
Jak wskazano powyżej nie zawsze w wyroku rozwodowym znajdzie się postanowienie o winie któregokolwiek z małżonków (bądź obydwojga z nich) w rozpadzie związku małżeńskiego. Nadto, w wyroku rozwodowym, jeżeli istnieją małoletnie dzieci stron (poniżej 18 roku życia) znajdzie się również postanowienie o: władzy rodzicielskiej, kontaktach między rodzicami a dzieckiem oraz alimentach na rzecz dziecka.
W wyroku rozwodowym może również znaleźć się postanowienie o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania, gdy małżonkowie zamierzają nadal w nim wspólnie zamieszkiwać po orzeczeniu rozwodu, jak również rozstrzygnięcie odnośnie podziału majątku (tylko wtedy, gdy nie spowoduje to zwłoki w rozpoznaniu sprawy – więcej: „Podział majątku”).
Zmiana nazwiska po rozwodzie
Jeżeli w efekcie zawarcia związku małżeńskiego małżonek zmienił nazwisko, może on po orzeczeniu rozwodu żądać przywrócenia nazwiska, które nosił przed ślubem. W tym celu należy w ciągu 3 miesięcy od momentu uprawomocnienia się wyroku rozwodowego złożyć oświadczenie o chęci powrotu do dotychczasowego nazwiska. Oświadczenie takie składane jest przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego (bądź konsulem).
Alimenty na małżonka
Alimenty po orzeczeniu rozwodu mogą zostać przyznane również na rzecz byłego małżonka. Nastąpi to w sytuacji, gdy nie został on uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i znajduje się w niedostatku. Jeżeli obydwie okoliczności wystąpią wspólnie osoba taka jest uprawniona do żądania od swego byłego małżonka alimentów celem dostarczania jej środków utrzymania.
Kancelaria rozwody Warszawa
Zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Prawną Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni w sprawach dotyczących specjalizacji — Prawo rodzinne. Zespół naszej Kancelarii pomoże Państwu w sposób szybki oraz korzystny dla Państwa przeprowadzić sprawę z zakresu prawa rodzinnego, w tym sprawę rozwodową, która niejednokrotnie może być czasochłonna i kosztowna (więcej: „Koszt rozwodu”). Należy mieć bowiem na uwadze, iż sprawy rozwodowe niejednokrotnie związane są ze sprzecznymi interesami obydwu stron. Nadto, często towarzyszą jej bardzo silne emocje. Udział w tego typu sprawach profesjonalnego pełnomocnika często bywa nieuniknione. Zespół Kancelarii Prawnej Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni posiada duże doświadczenie procesowe w sprawach z zakresu prawa rodzinnego takich jak: rozwód, separacja, alimenty itp.
Kontakt — adwokat rozwód Warszawa
Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni, ul. Złota 59, 00–120 Warszawa.
tel. 22 489 52 65